FioniaVet sileäsisäpintainen Y-anestesialetkusto
FioniaVetin smoothbore letkussa on sileä sisäpinta, joka vähentää turbulenssia, mahdollistaen anestesiakaasujen virtauksen tehokkaammin ja minimaalisella vastuksella.
Tämä muotoilu myös minimoi kondensaatiosta johtuvan veden kertymisen ja estää hiukkasten tai roskien tarttumisen pintaan, varmistaen paremman kaasun virtauksen, mikä parantaa potilasturvallisuutta.
Sileä sisäpinta on myös helpompi puhdistaa ja vähemmän altis epäpuhtauksien kertymiselle, mikä vähentää infektioriskiä ja parantaa järjestelmän yleistä hygieniaa. Lisäksi letkussa on vahvistettu ulkokerros, joka tekee siitä erittäin kestävän kulutusta vastaan, varmistaen pitkäikäisyyden toistuvassa käytössä.
Pehmeät, joustavat vihreät liittimet tarjoavat turvallisen, taittumattoman kiinnityksen sekä laitteeseen että potilaaseen, varmistaen turvallisen ja luotettavan toiminnan.
Saatavana kahdessa koossa: alle 10 kg ja yli 10 kg potilaille, HUOM! potilaskohtainen arviointi on aina kuitenkin tarpeen.
Ominaisuudet:
- 15mm liittimeen
- Letkun koko <10 kg, sisä-/ulkohalkaisija 14,8 mm/19,5 mm
- Sileä sisäpinta, minimaalinen vastus ja optimaalinen virtaus
- Vähentynyt veden kertyminen
- Helppo puhdistaa
Lateksi- ja DEHP-vapaa