Tervetuloa!
Käyttäjänimi: Salasana:

Huoltopalvelut

OneMedin tehdaskoulutetut huoltoteknikot palvelevat asiakkaitamme myymiemme laitteistojen koko elinkaaren ajan. Palvelumme kattavat varaosamyynnin, asennukset, vikakorjaukset, kalibroinnit, ylläpidot, siirto- ja purkutyöt, huoltokoulutuksen ja teknisen tuen.  Jokaisesta huoltotoimenpiteestä laaditaan asiakkaalle aina kirjallinen työselostus, josta ilmenee selkeästi tehdyt toimenpiteet ja käytetyt varaosat. Tarjoamme asiakkaillemme myös kokonaistaloudellisia huoltosopimuksia.

Huoltoon lähetettävien laitteiden lähetysosoite - kirjoitathan ystävällisesti myös vastaanottajan nimen:
OneMed Oy / huoltopalvelut
(vastaanottajan nimi)
PL 10 (Metsäläntie 20), 00321 Helsinki

Huoltokoordinaattaori:
Eija-Riitta Teikari, p. 0400 650 225, asiakaspalvelu@onemed.com

Terveydenhoidon laitteiden huolto:
Welch Allyn CardioPerfect EKG-järjestelmä, Waldmann-valohoitolaitteet, MG Electric -imulaitteet,
Yhteyshenkilö:  Timo Kajava, p. 0400 152 820, timo.kajava@onemed.com

Dräger-laitteiden huolto:
Pediatriset tuotteet ja ventilaattorit, huoltopäällikkö Timo Niemelä, p. 050 452 3480, timo.niemela@onemed.com
Anestesiakoneet ja ventilaattorit, Risto Myllärinen, p. 0400 849 983, risto.myllarinen@onemed.com
Potilasvalvontajärjestelmät, telemetria ja anestesiakoneet, Petri Kiiskinen, p. 050 572 5161, petri.kiiskinen@onemed.com
Kattokeskukset ja leikkausvalaisimet, Timo Kajava, p. 0400 152 820, timo.kajava@onemed.com

Kuvantamislaitteiden huolto- ja ylläpito:
FujiFilm, Shimadzu, huoltopäällikkö Manu Rajalahti, p. 0400 847 815, manu.rajalahti@onemed.com
FujiFilm, Petri Hyvärinen, p. 040 703 0882, petri.hyvarinen@onemed.com
FujiFilm,  Sami Oksanen, p. 050 436 7080, sami.oksanen@onemed.com
FujiFilm,  Tomi Rozman, p. 0400 650 580, tomi.rozman@onemed.com
Shimadzu ja FujiFilm, Erkki Rantala, p. 0400 883 448, erkki.rantala@onemed.com

Kuvantamisen tietojärjestelmäasiantuntijat (Visus Jivex ja FujiFilm Synapse PACS):
Timo Puranen, p. 040 578 5040, timo.puranen@onemed.com
Harri Lahtinen, p. 040 828 3808, harri.lahtinen@onemed.com
Kaj Kortelainen, p. 050 576 0981, kaj.kortelainen@onemed.com